Facebook

lorem

Vyrazit. Potkat. Poznat. Zažít. Vyhrát. Sdílet. Oslavit. Ochutnat. Nezapomenout.


Svět klasických automobilů a motocyklů představuje nezaměnitelnou kulturu. Historie, design, konstrukce a mechanika, ale také sport, investiční přílezitosti, móda a společenská setkání. To vše nás spojuje a baví.

Pořádáme a podporujeme nejrůznější akce, od neformálních setkání a otevřených diskuzí, přes odborné přednášky, tematické exkurze a sportovní podniky, až ke gastronomickým a kulturním zážitkům na domácí a zahraniční půdě.

Chceme automobilům a motocyklům nejen vdechnout nový život, ale také s nimi skutečně žít. Pořádáním nezapomenutelných akcí odpovídající úrovně a zakládáním nových tradic proměňujeme jejich vlastnictví v celoroční proud zážitků, na které se budete z celého srdce těšit.

BLOX: Cestou snů, 16.11.2016, Praha

Počínaje středou 16. listopadu 2016 zdobí přízemí administrativní budovy Blox na ulici Evropská 11 v Praze nová instalace projektu Cars & Art. V živém prostoru vstupní haly představuje kvarteto obrazů výtvarníků Theodora a Jana Pištěkových, doplněné automobilem Porsche 959 ze sbírky Engine Group. Spojující myšlenkou jejich vzájemné interakce je tvrzení, že objekty naší touhy pochází z říše snů, do které se právě jejich prostřednictvím můžeme znovu vracet. Koncept Gruppe B, zachycený Theodorem Pištěkem ve snové atmosféře s plachtícím rackem, je touženým předobrazem sériového Porsche 959, jehož řízení naši mysl přenáší na abstraktní místa ztvárněná Janem Pištěkem.      

PPF GATE: Sběratelské vášně, 1.8.-31.12.2016, Praha

Dne 1. srpna byla v přízemí budovy PPF Gate na ulici Evropská v Praze otevřena výstava, představující klasické automobily a umělecká díla jako předměty sběratelské vášně. Milovníci motorismu mohou zhlédnout soutěžní speciál Lancia Stratos HF stáje Jolly Club, gentlemanské kupé Aston Martin DB2/4 Mk III a sportovní vůz AC Ace Bristol, zapůjčené společnostmi Engine Prague a Engine Classic Cars Automobile Fund, členy skupiny Engine. Krásné obrazy a fotografie významných českých umělců pocházejí ze sbírek společnosti PPF Art, člena skupiny PPF. Expozice je bezplatně přístupná v pracovní dny mezi 9.00 až 18.00 hodin.

VÁCLAV ZAPADLÍK: Benzínové opojení, 2.-28.4.2016, Praha

V průběhu měsíce dubna se v pražské výstavní síni Mánes uskutečnila jedinečná výstava díla českého výtvarníka Václava Zapadlíka. Partnerem expozice představující jednotlivá tvůrčí období a výtvarné techniky světoznámého umělce věnujícího se zejména období historického motorismu se stal Engine Classic Cars Automobile Fund, který po skončení výstavy celý soubor uměleckých děl zakoupil do svého investičního portfolia. Jako celek bude znovu vystaven v Engine Classic Cars Gallery.